29/07/2023. Autor: Oksana Pawłowska.
Kontynuujmy badanie fikcji na temat używania 7 oraz 9×3=27 symboli z tkania i haftu przez kobiety wśród wschodnich Słowian.
W wymyczlionej koncepcji „słowiańskiej kontemplacji” każdy z 27 symboli został przypisany do jednego z 27 ćwiczeń i jednej z 27 beregiń. Na zajęciach kobiety są zachęcane do umieszczania symboli na ciele w miejscach 7 „źródeł” czy czakr, w tym na czole. W sprzedaży są naklejki na paznokcie, a także kolczyki i pierścionki z ich wizerunkami.
Oprócz symboli na ciele proponuje się również praktykowanie „kontemplacji” czy manipulacja symbolami: wyobraź sobie symbol, wciągnij go w siebie wraz z oddechem, narysuj symbol na ciele lub przymocuj jego obraz do ciała w łaźni. Początkujący mogą trzymać symbol przed sobą: spójrz na „słowiański” symbol, zapamiętaj go, mentalnie umieść go wewnątrz ciała w obszarze „dolnego źródła mocy” lub pępka. W tym przypadku, według Adamowicza, kobieta „identyfikuje się z wychodzącą energią”, która reprezentuje „istotę symbolu”. Te same czynności należy wykonać z 27 „wodnymi wzorami”, tyle że obraz jest „wciągany w siebie” wprost do „górnego źródła mocy”.
Praktyka takiej „słowiańskiej kontemplacji” różni się radykalnie od praktyk indyjskich. W Indiach kult słynnych bóstw odbywa się za pomocą dobrze znanych narzędzi, a nie 27 bezosobowych beregiń w postaci geometrycznych symboli.
W gimnastce 9 „kręgów” po 3 symboli przypisanych do 9 postaci mitologicznych oraz sił natury: Słońce, Jaryło, Ptak, Niebo, symbole nawiązujące do Boga, Perun, Ogień, Przodkowie, Ziemia. Te 9 postaci, siły, a nawet bogowie Jaryło i Perun są niepoprawnie traktowane jako 9 glownych beregiń. Bóg Jaryło nazywany jest niepoprawne „bogiem słońca”, nadto pierwszy krąg jest już skorelowany ze Słońcem. Symbol błyskawicy został nagle włączony do dolnego świata z kręgu Nieba. Górny świat w kręgu Przodków oznacza ich utożsamianie z pogańskimi bogami.
Jednak beregini to są 27 mitologicznych postaci kobiecych, są wymienione bez imion i opisów w rosyjskich tekstach kościoła XIV-XV wieku. Na słowiańskim materiale (z etnografii) beregini są skorelowane z rusałkami w kulcie zmarłych (ale nie przodków), a także z rusałkami jako przybrzeżnymi wróżkami, z duchami mieszkającymi na górze lub chorobami uosobionymi na obrazie kobiety. Dlatego zaskakującym faktem jest brak postaci kobiecych w wymyślonym systemie 3×9 czy 27 beregiń, na przykład, kobiecej bogini, Księżyca lub Wody.
Symbole te (opublikowane w książkach Kacara i Adamowicza) nie są również w żaden sposób związane z 27 beregini.
Zastanów się, jakie niebezpieczne czy „czarne” symbole próbujesz wpuścić do swojej świadomości, ciała i dalej do podświadomości?
Jak mozna rysowac na swojem ciale symbole z systemu wymyślonemu na 100%?
Gdzie są zasady bezpieczeństwa, kto ma za to odpowiedzialność?
Twierdzimy, że ćwiczenia Gimnastyki [Słowiańskiej] Tradycyjnej nie mają związku z żadnymi wschodniosłowiańskimi beregini. Następnym razem powiemy Ci, jak symbole tkania i haftu były używane do magicznych celów leczniczych w przeszłości, i zrobimy to, powołując się na źródła naukowe i historyczne.
Źródła:
Kacar, Mihail. (1996). Belaruski arnament. Tkactva. Vyšyǔka. Minsk: Belaruskaâ èncyklapedyâ.
Adamovič, Gennadij. (2004). Gimnastika slavânskih čarovnic. Minsk: ZAO BelHardGrupp.
ETNAIDEA Sp. z o.o.
NIP: 7412158234, REGON: 387601685, KRS: 0000871595
Ostróda, Polska
Tel.: 502 870 987, Whatsapp
E-mail: a.pawlowska@gimnastykaslowianska-online.com
Umowa o ofercie publicznej
Polityka przetwarzania danych osobowych
Zasady płatności, refundacji i bezpieczeństwa
Prawa autorskie do zdjęć i obrazów należą do
— Maxima Tarnalitskiego / Onliner.by (Jezioro Bezdonnoe, Białoruś): https://realt.onliner.by/2016/09/24/mesto-sily
— Elen Bobr / Globus.tut.by (młyn, Białoruś): https://orda.of.by/.add/gallery.php?strochica/vetryak_zelenec