Gimnastyka Słowiańska zaistniała w Polsce w 2015 roku. Od samego początku przylgnął do niej obrazek przedstawiający długowłose kobiety w wiankach i powłóczystych spódnicach – uroczy bez wątpienia. Jestem instruktorką Gimnastyki Słowiańskiej i wiem jak bardzo może to być mylące…bo co mogą myśleć kobiety, które biegają, chodzą na siłownię, innymi słowy lubią się porządnie zmęczyć na treningu, bo tylko wtedy czują, że żyją ? Taką dziewczyną jest Martyna Matkowska instruktorka w Fitness Club: Połczyn Zdrój. Martyna oprócz tego, że sama intensywnie trenuje na siłowni, to jeszcze bierze udział w morderczych ekstremalnych biegach z przeszkodami. Wianki kogoś takiego nie mogły wystraszyć i Martyna włączyła do swoich treningów ćwiczenia Gimnastyki Słowiańskiej, prowadzone przez Monikę Wałaszewską. Jakie są jej odczucia ? Przeczytajcie… pewnie niektórzy będą zaskoczeni.
Gimnastyka słowiańska idealnie sprawdza się jako uzupełnienie treningu siłowego. Pozwala rozwinąć takie komponenty sprawności, jak równowaga i koordynacja ruchowa, kontrola postawy ciała, wytrzymałość mięśni i gibkość.
Regularne wykonywanie ćwiczeń z gimnastyki słowiańskiej wzmacnia mięśnie przykręgosłupowe, w szczególności mięśnie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, co realnie przekłada się na wykonywanie ćwiczeń siłowych i tych izolujących daną partię i tych wielostawowych, takich jak martwe ciągi czy przysiady. Rozwijając je i wzmacniając zapobiega również dysproporcji siły mięśni brzucha w stosunku do mięśni pleców, co pozwala zapobiegać dolegliwościom bólowym.
Silny „środek” ma bardzo duże znaczenie przy treningu wzmacniającym inne partie ciała, a wzmocnienie posturalnych mięśni głębokich pomaga przy zachowaniu odpowiedniej postawy w trakcie wykonywania ćwiczeń, co wpływa na poprawną ich technikę, zapobiegając kontuzjom. Pozycje gimnastyki słowiańskiej rozwijają mięśnie core, co stabilizuje sylwetkę, przeciwdziałając schorzeniom związanym z powszechnym obecnie siedzącym trybem życia. Silnie oddziałują również na mięśnie obręczy miedniczej niwelując powstałe w stawach biodrowych napięcia i związany z nimi dyskomfort.
Ponadto sesje gimnastyki sprawdzą się jako rozciąganie. Rozluźniają i niwelują napięcia mięśni powstałe na skutek wielokrotnego powtarzania określonych ruchów z obciążeniem. Szczególnie silnie odczuwalne jest ulga w odcinku lędźwiowym, a pozycja tzw. pączka doskonale rozciąga mięśnie w obrębie barków.
Gimnastyka słowiańska pomaga również uzyskać tzw. czucie mięśniowe, co jest niezwykle trudne, zwłaszcza w przypadku osób początkujących w sportach siłowych.
Indywidualny przedsiębiorca Oksana Pawlowska
UNP 193211708
Świadectwo rejestracji № 193211708, wydane przez Komitet wykonawczy miasta Mińska.
+ 375 29 653 7667, Viber, Whatsapp
Polityka przetwarzania danych osobowych
Zasady płatności, refundacji i bezpieczeństwa
Taryfy Szkoly: rubli białoruskie
Prawa autorskie do zdjęć i obrazów należą do instruktorzy (trenerzy) i uczestnicy szkoły online «Gimnastyka słowiańska dla kobiet»; Maxima Tarnalitskiego / Onliner.by (Jezioro Bezdonnoe, Białoruś): https://realt.onliner.by/2016/09/24/mesto-sily; Elen Bobr / Globus.tut.by (młyn, Białoruś): https://orda.of.by/.add/gallery.php?strochica/vetryak_zelenec