fbpx

Szkolenie kobiet i instruktorów w Szkole Gimnastyki Tradycyjnej „Słowiańskiej” i Tradycji Białoruskiej

Moduł Zero i pierwszy krok

Dla początkujących proponujemy moduł Zero lub „Praca z ciałem”, gdzie uczymy pracy z własnym ciałem. Kobiety, które ćwiczą dla siebie, w tym celu wybierają jeden z dwóch zestawów: 365×9 „Zestaw dnia” lub 90×9 „Zestaw korygujący”. Najbardziej pragmatycznym jest zestaw 365×9, ponieważ będziesz miała możliwość wypróbowania każdego z 27 ćwiczeń przez okres od trzech miesięcy.

Jeśli kobieta uczy się, aby zostać instruktorem, i nie uprawiała wcześniej gimnastyki tradycyjnej, warunkiem koniecznym do zapisania się na kurs trenerski jest ukończenie modułu zerowego według zajeć „Zestawu dnia” (365×9). Student może być również przeszkolony do poziomu moduła Zero przez instruktorów Szkoły. Gimnastykę tradycyjną w Polsce prowadzą tylko instruktorzy Szkoły, którzy zdali egzaminy zgodnie z wymogami programu szkolenia z 2021 roku. Po tym szkoleniu kobieta jest zwolniona z modułu zerowego tylko po przeprowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej i poprawnym wykonaniu ćwiczeń.

4 ścieżki zawodowe

Program szkolenia obejmuje moduły: Zero — Praca z ciałem, 1 — Praca z ciałem kobiety, 2 — Fizjoterapia, 3 — Praca z zywiołami na kursie Akademickim (AKA). Szkolenie składa się z zajęć grupowych online oraz lekcji indywidualnych, wykładów online, zajęć na platformie internetowej online Szkoły, warsztata wyjazdowego, egzaminów. Przez popularne zapotrzebowanie, opracowaliśmy intensywny kurs dla obecnych trenerów innych praktyk fizycznych (INT).

Nasze badania pozwoliły na ustalenie nowej i najbardziej efektywnej metody doboru ćwiczeń. Nie używamy pseudo słowiańskich fikcji do obliczania zestawów, które w naszej szkole składa się z 9 ćwiczeń. Przy doborze ćwiczeń bierzemy pod uwagę wyniki diagnostyki ćwiczeń według medycyny chińskiej, żywiołów oraz 10-letnie cykle życia człowieka. Program szkolenia został opracowany we współpracy z ekspertami i wykładowcami z uczelni medycznych i obejmuje zastosowanie gimnastyki jako narzędzia w fizjoterapii.

Program obejmuje moduł „Gimnastyka jako instrument fizjoterapii”, który wykłada mgr Magdalena Napieralska, wykładowca z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Jednym z konsultantów i autor-wykładowca kursu „Gimnastyki dla kobiet w ciąży” jest dr Natasza Tobiasz-Kałkun, nauczyciel akademicki, badacz, położna dyplomowana (RM — registered midwife), edukator.

Pierwsze i jedyne kursy, które spełniają akademickie standardy nauczania

INT: intensywny 3-miesięczny kurs dla kobiet prowadzących regularne zajęcia jogi, pilates, bodyflex, fitness jako trenerki. Kurs składa się z 2 modułów.

AKA: szkolenie dla kobiet, które zamierzają prowadzić zajęcia gimnastyki w oparciu o wiedzę z akademickiej fizjoterapii i medycyny chińskiej. Kurs składa się z 4 modułów.

KwC: szkolenie dla instruktorów, którzy zamierzają prowadzić zajęcia dla kobiet w ciąży, w oparciu o wiedzę z zakresu akademickiej fizjoterapii i położnictwa. Kurs instruktorski nazywa się pt. CORE Concept ̶ GTSC (CORE Concept — Gimnastyka Tradycyjna Słowiańska w Ciąży) jest dostępny po zakończeniu jednego z głównych kursów: INT lub AKA. Kurs składa się z 4 modułów, z których każdy kończy się egzaminem. Moduł V lub project naukowo-badawczy jest do wyboru.

LEK: szkolenie dla lekarzy. Kurs składa się z 2 modułów plus do wyboru moduł V z KwC. Korzyści dla instruktora wynikające ze wsparcia projektu badań nad bezpieczeństwem i skutecznością Gimnastycy w ciąży.

Wdrożenie nowego programu szkolenia wynika z następujących powodów

Od stycznia 2021 roku szkolenie prowadzone jest zgodnie z programem Szkolenia i Badania Gimnastyki Tradycyjnej „Słowiańskiej” i Tradycji Białoruskiej (GTSiTB). Celem programu jest badanie efektywności gimnastyki z udziałem aktualnych instruktorów GTSiTB, specjalistów z zakresu fizjoterapii, położnictwa, ginekologii, wychowania fizycznego, medycyny chińskiej oraz stworzenie warunków do kształcenia wysoko wykwalifikowanych instruktorów.

Szkola wprowadza:

  • wymagania dotyczące liczby godzin odbytych szkoleń przez instruktora
  • wieloetapowe moduły szkolenia
  • obowiązkowe egzaminy na każdym etapie szkolenia.

Do 2021 roku szkolenie opierało się na uproszczonym programie, który miał następujące wady:

  • certyfikat był wydawany jednorazowo po odbyciu mniej niż 10-20 godzin szkolenia z Nauczycielem;
  • instruktorki przestają ćwiczyć codzienne od dniu otrzymania certyfikatu;
  • zaprzestanie codziennego samokształcenia prowadzi do powrotu problemów z ciałem lub pojawienia się nowych;
  • dodatkowe bezpłatne zajęcia z Nauczycielem nie stymuluje do dalszej nauki na moduly „Praca z ciałem kobiety”;
  • zajęcia bezpłatne kończyły się bez egzaminów i ocen;
  • brak długotrwałej praktyki pod okiem Nauczyciela nie pozwala na profesjonalne i efektywne wykorzystanie gimnastyki do zapobiegania chorobom i poprawy samopoczucia kobiet;
  • instruktorki często nie monitorują stanu zdrowia kobiet, które uczestniczą w ich zajęciach i nie są przeszkoleni, jak to robić za pomocą ćwiczeń gimnastyki;
  • instruktorki nie dociekają przyczyn, dla których kobiety przestają ćwiczyć;
  • instruktorki nie zadają pytań Nauczycielowi ani nie komunikują się z innymi instruktorami na temat spraw i problemów kobiet;
  • instruktorki, którzy przestali trenować i uczyć się jak działa ciało, propagują neopogańskie mity i fantazje z książek Adamowicza, grupy Moc Strazniczki, innych;
  • instruktorki wykorzystują w trakcie zajęć filmiki z Internetu, w których ćwiczenia gimnastyczne są pokazywane w sposób nieprawidłowy i niebezpieczne dla zdrowia kobiet;
  • rozprzestrzenianie się podróbek gimnastyki z tradycji białoruskiej oraz niewykwalifikowani trenerzy w Polsce staje się coraz bardziej niekontrolowane.

Dlatego wszystkie certyfikaty wydane przed 2021 rokiem z podpisem Oksany Pavlovskiej są uznawane za ważne do 01.09.2021. Instruktorki muszą potwierdzić certyfikat do września 2021 roku i zdać bezpłatno egzaminy.

Instruktorki w trakcie szkolenia i certyfikacji (WTC), kiedy proces szkolenia uwzględnia ich gotowość do prowadzenia zajeć, są wymienieni też na naszej stronie. Obok nazwiska instruktorki widnieje informacja jaki posiada certyfikat. Lista jest na bieżąco uzupełniana. W razie wątpliwości lub niejasności prosimy o kontakt na adres mailowy: a.pawlowska@gimnastykaslowianska-online.com

Opis szczegółowy programu Szkolenia oraz modułów jest wysyłany na życzenie.

ETNAIDEA Sp. z o.o.

NIP: 7412158234, REGON: 387601685, KRS: 0000871595

Ostróda, Polska

Tel.: 502 870 987, Whatsapp

E-mail: a.pawlowska@gimnastykaslowianska-online.com